You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Ashe Wild Rift Kılavuzu: Yapı, Eşyalar, Rünler ve Beceri Sıralaması

Ashe Wild Rift Kılavuzu: Yapı, Eşyalar, Rünler ve Beceri Sıralaması

Süper Moderatör
Ashe Wild Rift Kılavuzu: Yapı, Eşyalar, Rünler ve Beceri Sıralaması
[Resim: 006888d4-14fb-4167-9b9c-2710cca4a936.jpeg]

•ADC (saldırı hasarı taşıma) olarak oynayan bir nişancıdır.

•Ağırlıklı olarak fiziksel hasar veriyor, pasif ve ultisi ile bir miktar kitle kontrolüne sahip.

•Oyuncuların Mahvolmuş Kralın Kılıcı, Runaan'ın Kasırgası ve Ayağı Çabuk gibi rünler gibi öğelerle saldırı hızı oluşturması ve sürdürmesi gerekir.

Ashe, Eylül 2020'den önce orijinal şampiyon kadrosunun bir parçası olarak Wild Rift sunucularında canlı yayına girdi. O genellikle  ejderha şeridinde  ADC (saldırı hasarı taşıma) olarak oynayan bir nişancı  . Ashe esas olarak fiziksel hasar (AD) verir ve pasifi, düşmanları yavaşlatmak için temel saldırılara neden olur . Ayrıca bazı kitle kontrol yetenekleri var ve oynaması kolay. Oyuncuların , Mahvolmuş Kralın Kılıcı, Runaan'ın Kasırgası gibi öğeler ve Ayağı Çabuk gibi rünlerle saldırı hızı oluşturması ve sürdürmesi gerekir, böylece oyuncuların bunun etrafında inşa etmesi gerekir.

Wild Rift Ashe'in Becerileri

Ashe'ın becerilerinin çoğu League PC'deki sürümüne benzese de, Wild Rift'te ultisi  yönlendirilebilir. İkinci beceri Yaylım Ateşi artık standart dokuz yerine 11 ok atıyor.
  • PASİF•BUZ ATIŞI
[Resim: 79d29379-a8aa-4bde-8c9a-5f249386427d.jpeg]
Ashe'in saldırıları hedefi yavaşlatır ve yavaşlayan hedeflere verilen hasarı arttırır.Ashe'in kritik vuruşları ilave hasar vermez ama hedefe güçlü bir yavaşlatma etkisi uygular.
  • 1•PÜRDİKKAT
[Resim: 35d4f6c5-c3d4-496b-a420-6e0c84494630.jpeg]
Ashe saldırı yaptıkça Odak biriktirir. Azami Odak yüküne ulaştığında, Ashe Pürdikkat yeteneğini kullanarak bütün Odak yüklerini harcayabilir. Bu yetenek Ashe'e bir süreliğine saldırı hızı verir ve bu süre boyunca Ashe'in normal saldırısı güçlü bir ok yağmuruna dönüşür.
  • 2•YAYLIM ATEŞİ
[Resim: dcf30962-5e97-4fea-9753-346f495e1cbe.jpeg]
Ashe , daha fazla hasar için bir koni içinde 11 ok  atar.
  • 3•ŞAHİN ATIŞI
[Resim: 57c03a0a-7213-4265-a84c-e6b6813e4c7b.jpeg]
Ashe, Şahin Ruhu'nu haritanın herhangi bir yerine keşif görevine gönderebilir.
  • ULTİ•BÜYÜLÜ KRİSTAL OK
[Resim: f6720177-98d6-4063-8d56-e1ad4b31bf2a.jpeg]
Ashe buzdan bir ok atar ve havadayken bunu yönlendirebilir. Ok bir rakip şampiyona çarparsa hasar verir ve şampiyonun sersemlemesine neden olur. Sersemletme süresi, okun kat ettiği mesafe arttıkça artar. Ayrıca hedefin çevresindeki birimler de hasar alarak yavaşlar.

Oyuncuların Ashe ile öğrenmesi gereken çok önemli bir beceri,  düşmanları uçurmaktır . Uçurtma, otomatik saldırılar ve yetenekler arasında konumunuzu ayarlamak anlamına gelir . Bu, oyuncunun  düşmandan güvenli bir mesafede olmasını sağlar . Ashe çok yumuşak bir ADC'dir. Bu , odaklanırsa kolayca öldürülebileceği anlamına gelir. Nihayetinin savunmaya yönelik olarak da ateşlenebileceğini unutmayın. Uyguladığı sersemletme, örneğin  sizi kovalayan suikastçıları sersemletmek için kullanılabilir .

Ashe'in ultisi küresel olduğu için harita üzerinde çok fazla fayda sağlayabilir veya  düşük cana sahip bir düşmanı uzaktan avlayabilir. Şahin Atışı, oyunculara vizyon kazandırdığı için alanları keşfetmek için iyi bir araçtır. Şeritte gelen baskınları aramak için kullanın veya ejderha veya Baron gibi hedefleri kontrol edin. 

İkinci becerinizin seviyesini yükseltin Yaylım Ateşi. Bu, düşmanın sağlığını yavaşça düşürmek için şeritte çok fazla dürtme sağlar. Ne kadar mana kullandığınızı takip ettiğinizden emin olun, erken seviyelerde Yaylım Ateşi kullanmak için çok fazla manaya mal olur. Düşmanları uçurmak için ilk yeteneğiniz olan Korucunun Odaklanmasını en üst düzeye çıkarın ve elbette, mümkün olduğunda nihai becerinize bir puan verin. Heal ve Flash  senin en önemli büyülerindir ve herhangi bir ADC üzerinde standarttır. Wild Rift'te Ashe için en iyi rünler, kilit taşınız için Ayağı Çabuk, ardından Gaddar ve Minor Runes için Mana Akışı Yüzüğü.

Rünler, Sihirdar Büyüleri ve Eşyalar

Mahvolmuş Kralın Kılıcı ile tam bir hasar oluşturmaya gidin ve Gluttonous Greaves'inizi(ayakkabınızı) Civalı Kuşak ile tamamlayın. Core Item  Build'inizi bitirmek için Runaan alın
. Oyuncular ayrıca bir  Kanasusamış etkisini daha fazla sürdürmek için Kanasusamış alabilir ve ona çok fazla kritik hasar verecek bir  Ebedi Kılıç ile tamamlayabilir. Bir savunma eşyası için Koruyucu Melek en iyi eşyadır.

Mahvolmuş Kralın Kılıcı, pasifiyle yavaşlatmasını artırır ve ayrıca Ashe'ye% 30 daha fazla saldırı hızı ve 30 saldırı gücü verir. Çizmeler can çalmasını sağlayacak ve Quicksilver büyüsü, kalabalık kontrol etkilerinden kurtulmak için de harika. Runaan'ın Kasırgası kritik hasarını ve saldırı hızını artırır. Ebedi Kılıç, pasifiyle genel kritik vuruşunu artırmak için harikadır ve Koruyucu Melek ona 40 Zırh ve 45 Saldırı Hasarı verir ve pasif sizi diriltir. % 50 SP ve% 30 taban mana ile diriltilebilirsiniz. Ancak bu eşyanın 3 dakikalık bir soğuma süresi vardır, bu yüzden onu son eşya olarak oluşturun.

İyi oyunlar. Smile
[Resim: 972a4992-7c4a-4212-9105-f2416e95c606.gif]
Sihirdar
RE: Ashe Wild Rift Kılavuzu: Yapı, Eşyalar, Rünler ve Beceri Sıralaması
Zayıflık rünü Ashe de ise yarıyor mu? Teşekkürler