You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Koridor/Sihirdar Büyüleri

Koridor/Sihirdar Büyüleri

Süper Moderatör
Koridor/Sihirdar Büyüleri
League of Legends Wild Rift Sihirdar Büyüleri

LoL Wild Rift Sihirdar Büyüleri Kılavuzumuza hoş geldiniz, burada her Rol için En İyi Sihirdar Büyüsü olduğunu düşündüğümüz şeyleri tartışacağız. Ayrıca her sihirdar büyüsünün onu kullandığınızda ne yaptığını da açıklıyoruz. Barrier, Smite, Ignite, Flash, Ghost, Heal ve Exhaust'in her birinin metada yeri var, ancak bu büyülerle hangi Rollerin diğerlerinden daha fazla değer kazanacağını açıklayacağız.
[Resim: buyuler.jpg]

Wild Rift'teki En İyi Sihirdar Büyüleri Nelerdir?

League of Legends Wild Rift'te, En İyi Sihirdar Büyüleri büyük ölçüde oynadığınız Rol ve Şampiyona bağlı olacaktır. Aşağıda rol ve koridor temelinde kullanılacak En İyi Sihirdar Büyülerini ve her bir büyünün neyi etkilediğini ve akıllıca istatistikleri açıklayan tam bir açıklama listeledik.
Her oyuncu, oyunda kendilerine yardımcı olmak için en fazla 2 Sihirdar Büyüsü seçebilir.

[Resim: sicra.jpg]Flash/Sıçra
Hemen hemen her oyuncun kullanacağı Sihirdar Büyüsüdür. Bu büyünün oyundaki her şampiyon / rol üzerindeki etkisinden kaynaklanmaktadır. Bu, oyuncuların başka bir büyü için seçim yapabilecekleri anlamına gelir.

[Resim: sifa.jpg]
[Resim: ejder.jpg]Ejder Koridoru/Nişancı
Hem siz hem de koridor partneriniz için küçük bir hayatta kalma şansı sağlar. Bu yüzden nişancılar için en çok tercih edilen büyüdür.

[Resim: bitkinlik.jpg] [Resim: tutustur.jpg]
Ejder Koridoru/Destek

Destek için iki seçenek mevcuttur. Agresif bir oyun için Tutuştur;
Daha defansif ve kontrollü bir oyun tarzı için ise Bitkinlik tercih edilir.

[Resim: tutustur.jpg]
[Resim: baron.jpg]Baron Koridoru
Neredeyse her zaman Baron Lane’de tercih edilen ve en iyi 1v1 büyüsüdür.

[Resim: bariyer.jpg][Resim: tutustur.jpg]
Orta Koridor
Genellikle Tutuştur; ancak bazı durumlarda Ziggs gibi uzun menzilli dürtme şampiyonu olduğunuzda
Bariyer kullanıp avantaj elde edebilirsiniz.

BÜYÜLER

[Resim: bariyer.jpg]Barrier/Bariyer
2 saniyeliğine 115 - 465 (seviyeye göre) hasarı emen bir kalkan kazanın.(90 saniye bekleme süresi vardır.)

[Resim: bitkinlik.jpg]Exhaust/Bitkinlik
Bir rakip şampiyonun hareket hızını ve hasarını azalt!
Bu büyüyü genelde rakip takımın en yüksek hasara sahip şampiyonuna saklamanı tavsiye ederiz ama yine de onu skor almak veya kaçmak için de kullanabilirsin!
Hedef rakip şampiyonu bitkin düşürerek 2,5 saniyeliğine rakibin hareket hızını %20 ve verdiği hasarı %40 azaltır.(150 saniye bekleme süresi vardır.)

[Resim: sicra.jpg]Flash/Sıçra
Yakınındaki bir konuma anında ışınlan!
Eğer bu büyüyü kullanırken hedef almakla uğraşmak istemiyorsan, simgeye dokunmak seni şampiyonunun baktığı yönde azami menzile ışınlar. Sağladığı devasa saldırı ve savunma potansiyelinden ötürü Sıçra, çoğu şampiyonun olmazsa olmazıdır.
İleri veya hedef yöne doğru kısa bir mesafe ışınlanırsın.(150 saniye bekleme süresi vardır.)

[Resim: hayalet.jpg]Ghost/Hayalet
Rüzgâr gibi koş!
Bu anlık hız artışı birimlere çarpmanı engeller. İster beşte beş yaparken ister rakibinden kaçarken, zorba minyonların yolunu kesmesine izin verme!
Büyük miktarda haraket hızı kazandırır. Ardından etki azalarak 6 saniye boyunca %25 ilave hareket hızına düşer.(90 saniye  bekleme süresi vardır.)

[Resim: sifa.jpg]Heal/Şifa
Kendini ve yakınındaki bir takım arkadaşını iyileştir!
Bu büyü en düşük cana sahip takım arkadaşını hedef alır. Ayrıca her ikinize de kısa süreli bir hız artışı kazandırarak ölüme meydan okumanızı sağlar. Yine de art arda birden fazla Şifa kullanmaya çalışma! Kısa süre önce Şifa'yla iyileştirilmiş şampiyonlar, etki süresi bitene kadar sonraki Şifa kullanımlarının yenileme etkilerinin yalnızca küçük bir bölümünden faydalanabilir.
80 can verir, 1 saniyeliğine hareket hızını %30 artırır. İyileştirme etkisi, yakın zamanda şifadan etkilenen şampiyonalar için yarı yarıya azalır.

[Resim: tutustur.jpg]Ignite/Tutuştur
Bir rakip şampiyonu ateşe ver!
Tutuştur belli bir süre boyunca rakibe zamanla hasar verir. Etkilenen hedef, bu süre boyunca Ağır Yara aldığı için gelen iyileştirme etkileri %50 zayıflar. Bu büyü, hem düşük canlı hedeflerin işini bitirmek hem de yüksek miktarda iyileşen rakipleri etkisiz hale getirmek için birebirdir. Rakiplerine ateşle oynanmayacağını öğret!
5 saniye boyunca 60 gerçek hasar verir ve ağır yara açar.

[Resim: carp.jpg]Smite/Çarp
Orman canavarlarına gününü göster!
Bunu onlara veya minyonlara yüksek miktarda gerçek hasar vererek yapabilirsin. Ayrıca LoL'ün ormancı eşyalarının (bunların Wild Rift'te olmadığını fark etmiş olabilirsin) bazı önemli özelliklerini aldık ve bunları Çarp'ın pasifi olacak şekilde Wild Rift'e uyarladık:
  • Diş ve Tırnak - Orman canavarlarına yönelik saldırılar fazladan hasar verir, yakma hasarı uygular ve zamanla canının ufak bir kısmını yeniler.
  • Av Ruhsatı - Orman canavarları oyun boyunca ilave altın kazandırır ama minyonlar oyunun ilk 5 dakikasında daha az deneyim sağlar.
Bitmedi! Dahası da var!
Dört büyük canavar kestiğinde sana iki geliştirme sunulur ve bunlardan birini seçersin:
  • Donduran Çarp - Bir rakip şampiyona gerçek hasar verirsin ve onun hareket hızının bir kısmını 2 saniyeliğine çalarsın.
  • Cüretli Çarp - Bir rakip şampiyona gerçek hasar verirsin ve 5 saniyeliğine değişken güçlendirme kazanırsın.
Unutma: Geliştirilen Çarp büyüleri, Orijinal Çarp'ın tüm muhteşem pasiflerine sahiptir. Artık bildiğin ve sevdiğin lezzetin tadını yeni işlevlerle birlikte çıkarabilirsin!

İyi forumlar... Smile
[Resim: 972a4992-7c4a-4212-9105-f2416e95c606.gif]
Son Düzenleme: 12-21-2020, 01:17 AM, Düzenleyen: Unique.