You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Solo Oyunda En Çok Tercih Edilmesi Gereken Şampiyonlar!

Solo Oyunda En Çok Tercih Edilmesi Gereken Şampiyonlar!

Süper Moderatör
Solo Oyunda En Çok Tercih Edilmesi Gereken Şampiyonlar!
[Resim: 8baa3a11-9039-495c-ab2f-3428fa384ab9.jpeg]
Solo Sırada Oynanacak En İyi 5 Şampiyon

•Wild Rift'te farklı avantajlara sahip seçebileceğiniz çok sayıda şampiyon var.
•Daha az takım koordinasyonu gerektiren ve oyunu tek başınıza nasıl taşıyabileceğiniz daha çok şampiyon var.
•Bu makalede, sıralamada daha yükseğe tırmanmanız için tekli sırada kazanmanıza yardımcı olabilecek şampiyonları sunuyoruz.


Wild Rift için Sıralamalı Sezon 0 neredeyse sona yaklaşıyor. Birçok oyuncu sezon bitmeden önce ellerinden geldiğince hızlı tırmanmaya çalışıyor. Çoğu oyuncu arkadaşlarıyla oynar, ancak bazı kişiler oyunu tek başına sever.

Tek başına oynamak bazen sinir bozucu olabilir, ancak aşağıda listelenen şampiyonlar kazanma oranınızı kolayca artırabilir. Oyun kaybetmekten ve rütbenizi düşürmekten bıktıysanız, bu tekli şampiyonlar size rütbelerde yükselme yeteneği verecektir.

Baron Koridoru İçin: Wukong

[Resim: 97e1a07e-4d27-432d-9cb6-f4446222b79c.jpeg]
Oyuna eklenen en son şampiyonlardan biri Wukong. Masada sunabileceği çok şey var. Wukong, düşmanlarına oyun oynayan bir dövüş şampiyonudur. Mid veya Jungle gibi diğer koridorunu doldurabilen çok esnek bir şampiyon, Baron koridoru hala onun için en iyisi.

Artıları:

Görünmez hale gelebilir ve arkasında bir klon bırakarak düşmanın kafasını karıştırabilir. Nihai yeteneği şampiyonları devirebilir ve bekleme süresine girmeden önce iki kez kullanılabilir. Bu, otomatik hedeflemeye güvenen ve onları klonlarınızı vurmaya zorlayan düşmanlara karşı iyidir. Nihai becerisini kullanabilmek için düşmanlarının yere serilmesine ihtiyaç duyan Yasuo ile iyi bir kompozisyonu vardır. 

Eksikeri:

Uzaktan onu zorlayabilen şampiyonlara karşı zayıftır, Vayne veya Varus gibi nişancılara karşı koridorda bulunuyorsanız, agresif bir şekilde savaşmanız gerekir, yoksa şeridinizde zorbalığa uğrayacak ve köleleri yetiştiremeyeceksiniz. Seviye ve eşyalar açısından çok gerideyseniz, Ultimate'iniz bir takım savaşında yararlı olan tek şeydir.

Dürtmeye bağımlı şampiyonlara karşı bu zayıflığına rağmen, klonlarının düşman baskınlarından ve hedeflenen becerilerden kurtulmasını sağlayan klonları nedeniyle hala en güçlü şampiyonlardan biridir.

Orta Koridor İçin: Evelynn

[Resim: 75f0d830-8809-4f76-b187-11a7b2041520.jpeg]
League of Legends PC oynadıysanız, Evelynn'in orman rolü için olduğunu biliyorsunuz, ancak Wild Rift'te durum böyle değil. Önceki yamadaki tutkusundan bu yana, ona ilk becerisinde ekstra bir menzil sağladığından beri, dalgası net ve dürtme potansiyeli muazzam bir şekilde arttı.

Artıları:

5. seviyeye ulaştığında pasifi oldukça iyidir. Sadece orta şerit dalgasını temizleyebilir, sonra görünmez olabilir ve diğer şeritleri aşabilir. Muazzam harita baskısı müttefikleri için faydalı olabilir ve özellikle orta şeritte aniden kaybolursa düşman ekibini güvenli oynamaya zorlayabilir. Pasifi sayesinde takım dövüşlerinde etkili olabilir ve nihai becerisini kullanarak baskınlardan kolayca kaçabilir veya kaçabilir.

Eksileri:

Zayıflığı iyi bir takım koordinasyonudur, zıt takım ona göz kulak olduğu ve gizliyken onu ortaya çıkarmak için kapsamlı bir mercek getirdiği sürece, pek bir şey yapamaz. Maçın başlarında kartopu yapamazsa, sert düşer ve iyileşmesi ve geri dönüş yapması neredeyse imkansızdır.

Orman İçin: Lee Sin

[Resim: 7a1e4c70-a477-40d8-a7de-ac290ad9c3bc.jpeg]
Lee Sin, League of Legends PC'sinde bile her zaman oyundaki en iyi orman şampiyonlarından biri olmuştur. Çok fazla hareket kabiliyetine sahip ve düşmanları kolayca kovalayabilir. Vuruşunu getirmeyi unutma. Bu, Ormancılar için önemli bir sihirdar büyüsüdür.

Artıları

Orman dalgası diğer ormancılara kıyasla oldukça iyi. Hatta HP'nin düşük olması nedeniyle üsse geri dönmek zorunda kalmadan ormanda farm yapmaya devam etmesine izin verebilir.

Sonic Wave yeteneği ile vuruldukları sürece düşmanlara herhangi bir mesafeden saldırabilir. Pratikle, Lee Sin'in baskınları hızlı ve hassas olur ve rakip şampiyonlara Ses Dalgasıyla vurulduklarında tepki vermeleri için zaman tanımaz. Nihai Dragon's Rage'i kullanarak düşmanları güvenli bölgelerinden bile uzaklaştırabilir.

Eksileri

Lee Sin yüksek bir beceri tavanına sahiptir, bu da onun etkili olması için çok fazla pratik yapmanız gerektiği anlamına gelir. Ormanda hızlı çiftçilik yapmak yerine maçın başlarında kartopu yapmakta çok başarılı. Lee Sin geride kalırsa, bir takım savaşına girecek kadar güçlü olamaz.

Ekder Koridoru İçin: Jhin ve Seraphine

Dragon Lane çoğu zaman nişancı ve destek şampiyonlarına adanmıştır. İkili, kulvarlarına hakim olmak ve rakip takımla dövüşmek için birlikte çalışacak. Partnerinizle etkili bir şekilde iletişim kuramayacağınız için bu solo sıradaki bir sorundur.

[Resim: 1891a9e1-6f82-4745-8973-ac19b553fc90.jpeg]
Jhin çok özel bir nişancıdır. Yalnızca dört kez saldırabilir ve tekrar saldırmadan önce yeniden yüklenmesi gerekir. Saldırı hızı kazanmaz, bunun yerine ilave saldırı hızı fiziksel hasara dönüştürülür.

Artıları

Jhin'in oyun boyunca iyi bir ölçeklendirmesi var. Geç oyun sırasında düşmez, bu da onu uzun bir maç isteyenler için güvenli bir seçim yapar. Muazzam ölçüde güçlü temel saldırıları, onu ne zaman mücadele edeceğini bilen sabırlı oyuncuların elinde iyi bir nişancı yapıyor.

Düşmanlara çok sayıda CC teslim edebilir ve ultisi ile onları uzak bir mesafeden avlayabilir. Kulvarına çok fazla baskı uygulayabilir, bu da onu Guardian Angel öğesiyle birlikte mevcut metada gerçek bir tehdit haline getirir.

Eksileri

Etkinizi en üst düzeye çıkarmak için saatlerce pratik yapmanız gereken başka bir şampiyon. Yeniden yüklemeden önce normal saldırısını yalnızca 4 kez kullanabilirsiniz, bu nedenle her atışın buna değdiğinden emin olmalısınız.

Hareket kabiliyetinden yoksundur ve tek başına dolaşırsa kolayca takip edilebilir. Pasifinden hareket hızı güçlendirmesi var ama oyunun ilerleyen safhalarında onu kurtarmak için yeterli değil.

[Resim: e806abe0-c0c5-430c-99c7-784bd9adb36b.jpeg]
Tekli kuyruktan bahsediyorsak, Seraphine seçebileceğiniz en iyi desteklerden biridir. Oynaması en kolay şampiyonlardan biridir ve müttefiklerinize çok fazla fayda sağlar.

Blitzcrank de iyidir ancak ekibinizle koordineli çalışmanızı gerektirir. Ekibiniz takip etmez ve etkileşim kurmazsa başarılı kancalarınız işe yaramaz. Bu, Seraphine'i Solo kuyruğu için daha iyi bir seçenek yapar, tek başına iyidir ve takım arkadaşlarıyla daha iyi olabilir.

Artıları

Çok agresif CC'lere sahip. Yetenekleriyle düşmanları sersemletebilir, yavaşlatabilir ve büyüleyebilir. Seraphine'in elinden kimse kaçamaz.

Uzun menzilli, kullanımı kolay yetenekleri, düşmanları konumlarını bozmaya teşvik etmede başarılı oluyor. Ayrıca müttefikleri iyileştirebilir ve koruyabilir.

Takımınız bir Dağ Ejderini ele geçirebilirse, bunu yapın. Dağ Ejderi, tutkunu aktif olduğu sürece, ikinci becerisine kalıcı olarak iyileştirici bir etki katacak ve bir takım savaşında müttefiklerinizi ayakta tutmanıza yardımcı olacak.

Eksileri

Düşmanlar ona çok yaklaştığında çok savunmasız. Seraphine'in yeteneklerinin çoğu beceri çekimleri olduğu için uygun konumlandırmaya ihtiyacı var. İyileşmesi, oyundaki diğer şifacılara kıyasla biraz fazla güçsüz.

Wild Rift Şeref Ödülü Şampiyonu

Bu şampiyon, oyunda ne kadar esnek olduğu için bahsetmeye değer. Bu, neredeyse her rolü doldurabilecek en güvenli şampiyonu oynamak isteyen oyuncular için mükemmeldir.
[Resim: 3f2f7135-da80-467c-91f5-c5bddd7bf620.jpeg]
Malphite, Wild Rift'teki hemen hemen her rolü doldurabilir. Ayrıca ultisi ile iyi bir etkileşim becerisine sahiptir ve bir tank, büyücü veya savaşçı olarak oynanabilir. Mobil oyunda ve hatta League of Legends PC'de çok esnek bir şampiyon. En iyi şampiyon olmayabilir, ancak oyunda birçok rolü yerine getirebilir.

Artıları

Şu anda oyundaki en güçlü etkileşim yeteneklerinden birine sahip. Geniş etki alanı ve Yasuo ile iyi çalışan nihai gücünden neredeyse anında yükseliyor. AP Malphite'ın bir ultisi düşman ekipleri için yıkıcı olabilir.

İkinci becerisinden pasif olarak ekstra zırh kazanır. Bu, Malphite'i zırh giymeden bile en tanki şampiyonlarından biri yapar.

En iyi yanı, kullanımı kolay olmasıdır. Sahip olduğu tek yetenek atışı nihai becerisidir ve geri kalanı otomatik hedefleme ile yapılabilir.

Eksileri

AP öğeleri oluşturabilen büyücü şampiyonlara veya şampiyonlara karşı oldukça zayıf. Nihai gücü olmadan o kadar tehdit edici değildir, bu yüzden düşmanlar ona karşı çeteler kurabilir ve kaçmaktan başka bir şey yapamaz.

İyi forumlar... Smile
[Resim: 972a4992-7c4a-4212-9105-f2416e95c606.gif]
Sihirdar
RE: Solo Oyunda En Çok Tercih Edilmesi Gereken Şampiyonlar!
Soloq oynuyorsaniz bence jungle veya mid mainlemelisiniz oyunu taşımanız daha kolay olur.