You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Wild Rift Oynarken Eğilmeyi(Tilt Olmayı) Nasıl Durdurabilirim?

Wild Rift Oynarken Eğilmeyi(Tilt Olmayı) Nasıl Durdurabilirim?

Süper Moderatör
Wild Rift Oynarken Eğilmeyi(Tilt Olmayı) Nasıl Durdurabilirim?
[Resim: 774ebff4-ef86-48ca-870a-8d69c934fd25.jpeg]

•Basitçe söylemek gerekirse, eğim, stresli, hayal kırıklığına uğramış veya hayal kırıklığına uğramış olduğunuz zamandır.
•Eğim evin içinden geliyorsa, ilk adım bunun daha çok farkında olmaktır. Bu aynı zamanda ikinci adımda size yardımcı olacaktır; Kişisel eğim tetikleyicilerini tanımlama.
•Başka bir ipucu, oyunlarda öğrendiklerinizi kazanmak yerine onları değerlendirmeye başlamaktır.


Wild Rift, tıpkı PC'deki muadili gibi, hızlı karar verme, cilalı mekanikler ve kontrollü saldırganlık içeren rekabetçi bir oyundur ve herhangi bir rekabetçi oyunda olduğu  gibi, Wild Rift oynarken yana yatmak çok mümkündür. Bu makalede, eğimin ne olduğuna, bazı tetikleyicilerine ve yardımcı olmanın yollarına bakacağız.

Eğilme(Tilt Olma) Nedir?

Basitçe söylemek gerekirse, eğim,  stresli, hayal kırıklığına uğramış veya hayal kırıklığına uğramış olduğunuz zamandır . Beyniniz 'savaş ya da kaç' cevabıyla kaçırılır. Bu, mantık ve muhakemeden (diğer bir deyişle iyi karar verme ) sorumlu olan merkezi etkisiz hale getirir . Sizi aşırı agresif yapabilir, sonuçları yanlış değerlendirebilir veya çok temel hatalar yapabilir. Ayrıca, oyuncuların oyunun stresinden kaçmanın bir yolu olarak otomatik pilota girmesine neden olabilir. Eğim, genellikle beslenen bir orta şerit veya bir AFK ormancısı gibi kontrolümüz dışındaki bir şeye verilen bir tepkidir. Bu, takım arkadaşlarınızı veya düşman takımınızı alevlendirmenize neden olabilir ve bu da dahil olan herkesin moralini düşürebilir.

Eğilme ile baş etmenin ilk adımı, kişisel tetikleyicilerinizi belirlemektir. Wild Rift'teki bazı yaygın eğilme tetikleyicileri arasında ilk kan, takım arkadaşlarını beslemek, baskınlar sırasında yanlış iletişim, kötü takım dövüşleri ve troller bulunur . Eğme, aşırı rekabetçi oyuncular için dahili olabilir. Bir kancayı kaçırmak veya bir takım savaşında bazı kötü konumlar,  kendinizi sarsmanıza neden olabilir .

Kümülatif eğim  de bir şeydir. Sarsıntılar, oyundan sonra oyunu ekler ve şampiyon seçiminde bile sarsılmanıza neden olabilir. Eğer orta şeridiniz  son maçınızda şeridi besleyip kaybetmişse ve mevcut oyununuzdaki orta şerit ilk kanı veriyorsa, son maçtan itibaren tamamen yana yatabilirsiniz . 

Wild Rift'te Eğilmeyi Nasıl Durdurabilirim?
  • Eğim evin içinden geliyorsa, ilk adım bunun daha çok farkında olmaktır. Bu aynı zamanda ikinci adımda size yardımcı olacaktır;  Kişisel eğim tetikleyicilerini tanımlama . Eğiminizin ne kadar çok farkında olursanız, 'taşıma' zihniyetine girmek o kadar kolay olacaktır .

  • ProGuides Wild Rift League of Legends Mobile Tips'e göre , taşıma zihniyeti, düşman takımı 1v5 yapmaya çalıştığınız değil, hedefleri zorlamak ve maçı kazanmak için doğru adımın ne olduğuna odaklandığınız bir zihniyettir . Bir takım dövüşü seçmeli ve sonra yeni ortaya çıkan ejderhayı almak için takımınıza ping atmalı mısınız yoksa kuleleri itip diğer şeritlere mi gitmelisiniz?  Dikkatinizi beslenen bir düşman üst şeridine karşı camp kurmak gibi daha önemli konulara yönlendirmek çok önemlidir .

  • Kendinize sonunda bunun için çok sert davranmamak çok önemlidir. Öğrenmesi zor bir şey ama ara sıra kayıpları kabul etmeye çalışın, hepsini kazanamazsınız. Dikkatinizi kayıptan ve oyundan öğrenebileceklerinizden uzaklaştırmaya çalışın. Kılavuzlara ve videolara bakın ve şampiyonunuzu nasıl daha iyi oynayabileceğinizi görün.

  • Başka bir ipucu, oyunlarda öğrendiklerinizi kazanmak yerine onları değerlendirmeye başlamaktır. Bu, sıralama amacını yitirmiş gibi görünebilir, ancak zamanla daha iyi bir oyuncu olacaksınız ve bu da daha dereceli maçlar kazanmanıza yardımcı olacaktır. ProGuides Wild Rift League of Legends Mobil İpuçları'na göre, oyun bir kayıp gibi görünüyorsa, limit testi yapmaktan korkmayın. Limit testi, bu yüksek becerili oyunları ve kombinasyonları deniyor . Her zaman denemek istediğiniz 200 IQ oyununun hepsini denemekten çekinmeyin, asla bilemezsiniz, oyunun sonlarına doğru giden riskli bir oyun aslında maçı sizin için kazanabilir.

  • Yorucu oyunlar arasında ara vermeyi unutmayın,  eğer bir sonraki sıradaki oyununuzu oynamaktan emin değilseniz, sadece yapmayın . Biraz rahatlayın, sizi strese sokan bir şey yapmayın.

  • Takım arkadaşlarınız sizi, toksik davranışlar sergileyerek zehirliyorsa, onları sessize alın.  Pinglerin doğru kullanımı, yazmak zorunda kalmadan niyetinizi iletmek için yeterince iyidir . Sohbet çubuğundan gereksiz yorumları kaldırmak, sohbetten sürekli olarak dikkatinizin dağılmamasını sağlar ve sıkıntının kaynağını ortadan kaldırır.

  • Oyun içindeki toksisiteyi azaltmanın bir başka yolu  da arkadaşlarla oynamak veya son oyunda sevdiğiniz oyuncularla sıraya girmek . Takım arkadaşlarınızla bir ilişki kurmak daha iyi sinerji oluşturmanıza yardımcı olacak ve 5 kişilik bir oyunda kesinlikle size avantaj sağlayacaktır.

İyi oyunlar. Smile
[Resim: 972a4992-7c4a-4212-9105-f2416e95c606.gif]
Sihirdar
RE: Wild Rift Oynarken Eğilmeyi(Tilt Olmayı) Nasıl Durdurabilirim?
Tilt olmadan lol oynamak imkansızdır ve bence bu da ayrı tat katıyor sinirleniyorsun ama bırakamıyorsun. Lol işte