You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Wukong’a Nasıl Karşı Koyulur?

Wukong’a Nasıl Karşı Koyulur?

Süper Moderatör
Wukong’a Nasıl Karşı Koyulur?
[Resim: b0d04a73-9bc0-4b74-be3a-3968a57f04f3.jpeg]
Wild Rift’te Wukong’a Nasıl Karşı Koyulur?

•Wukong, Wild Rift'e giren en yeni şampiyonlardan biri ve PC League'deki formasına aşina olmayan yeni oyuncular için başa çıkmak zor olabilir.
•Burada Wukong'a karşı koyan bazı şampiyonlara ve Wukong'un oynanışının genel olarak nasıl karşılanabileceğine bakıyoruz.
•Jax ve Camille gibi şampiyonlar Wukong'a karşı.


Wukong, Wild Rift'e giren en yeni şampiyonlardan biri ve PC League'deki formasına aşina olmayan yeni oyuncular için başa çıkmak zor olabilir.  Burada Wukong'a karşı koyan bazı şampiyonlara ve Wukong'un oynanışının genel olarak nasıl karşılanabileceğine bakıyoruz. Ancak, önce Wukong'un yeteneklerini anlamalıyız:
  • Ezici Vuruş (Pasif): Wukong ve kopyalarının saldırıları ve yetenekleri, hedefe 5 saniyeliğine Ezici Vuruş uygular (en fazla 5). Wukong ve kopyaları hedefe yük başına fazladan %3 hasar verir. 
  • Altın Sopa: Bir yetenek kullandıktan sonra gerçekleştirdiği ilk saldırı 5 saniyeliğine 150 menzil kazanır.
  • Oyunbaz Savaşçı: Bu beceriyi kullandıktan sonra Wukong, kendisinin bir klonunu yaratır ve 1.5 saniye boyunca görünmez olur. Bu yeteneğin tam olarak kullanılabilmesi için mükemmel bir şekilde zamanlanması gerekir.
  • Bulut Saldırısı: Wukong, iki klonla ileri atılır ve düşman hedeflerine hasar verir. Menzil içinde tek bir hedef varsa klonlar o şampiyona saldırır. Bu, mesafeyi daraltmak veya çatışmalardan kaçmak için kullanılabilir.
  • Burgaç: Wukong, elindeki asasıyla döner ve yakındaki düşmanları havaya savurur. Klon bu kombinasyonda kullanılırsa, Wukong ile birlikte dönecektir.  Bu yetenek bir komboda iki kez kullanılabilir ve beceri düğmesine tıklanarak iptal edilebilir.

 Wukong ile Mücadele Etmek İçin Oyun Tarzı İpuçları
Wukong'un erken hasarı güvenilirdir, çünkü PC'deki muadili üzerinde yapılan yeniden çalışma ile erken zayıflıklarının çoğu ortadan kaldırılmıştır. Wukong kısa takaslarda üstündür ve güvenliğe kavuşmak ve geri dönmek için gerekli araçlara sahiptir.
[Resim: 167f0be9-2b96-466c-b3bc-c85fa264fc22.jpeg]
Zarar verici yetenekleri hedef alındı, bu yüzden onlardan kaçamazsınız. İkinci yeteneği Oyunbaz Savaşçı, onu aldatma ve akıl oyunları ustası yapar. Uzun bir soğuma süresi olduğu için klonunu takip edin ve güvenli bir şekilde devreye girip çıkmanın ana yolunu bulun. Onun klonuna saldırırsan, seni ezer. Ezmesine izin verme ve klonuna saldırma.
Takım dövüşlerinde Wukong'a karşı koymanın en iyi yolu haritadaki pozisyonuna dikkat etmek ve koridorunuza, ormandan açılan kanatlara dikkat etmektir. Görüş dışındaysa veya görünmez hale gelirse, geri adım atmaya başlayın ve ekibinizle gruplaşmayın, yoksa 5'inizi de nihai olarak yakalayabilir . Nihai yeteneği, iyi bir Yasuo veya Malphite gibi, oyunun kurallarını değiştiriyor. Doğru oynandığında, görünmez çizgisi ona takımınızı kuşatma ve sürpriz nişan alma konusunda büyük bir avantaj sağlar.
[Resim: 9186ca54-aaa5-472a-bd2e-6082dc18c17b.jpeg]
Wukong'a Karşı Mücadele Eden Şampiyonlar
Şampiyon sayacı seçimleri, oyunda belirli bir kulvara karşı size kesinlikle bir avantaj sağlayabilir, ancak seçtiğiniz şampiyonunuzun takımınıza bir bütün olarak oyunda nasıl uyduğunu düşünmeyi unutmayın. Takımınızın daha fazla CC'ye mi yoksa saf bir tanka mı ihtiyacı var? Koridor sayacınızın ötesine bakın ve ekibinizin gereksinimlerine uyum sağlamaya çalışın.
Dayanımı iyi olan ve dolaşabilen şampiyonlar genel olarak ona karşı başarılıdır. Şu andan itibaren Wukong'a karşı koyabilecek en iyi şampiyonlardan bazıları Camille ve Jax olacak .  Özel kitleri ve ölçekleri, onlara koridorda Maymun Kral’a karşı bir avantaj sağlar.
[Resim: 61919a61-824c-450a-9e2b-c337ac39edd3.jpeg]
Camille'in pasifi, kalkanı kombosunun hasarını engellediği ve ona karşı koyması için harika olduğu için Wukong ile takas yaparken ona büyük bir avantaj sağlıyor . İkinci yeteneği, onu iyileştirdiği ve hatta onu yavaşlatabildiği için koridorda kalmasını sağlıyor. Üçüncü yeteneği, kaçan bir Wukong'u yakalamasına yardımcı olabilir ve ultisi onu kilitleyip ekibinizden ayırabilir.
Jax harika bir karşı oyuncu çünkü oyunun sonlarında Wukong'u geride bırakıyor ve yetenekleri, Wukong için kötü bir haber olan genişletilmiş takas yapmasına izin veriyor. Jax 1. yeteneğini kullanarak boşlukları kapatabilir ve sersemletir. Kesintiye uğramadan daha fazla temel saldırı yapmasını sağlar.

İyi forumlar... Smile
[Resim: 972a4992-7c4a-4212-9105-f2416e95c606.gif]
Son Düzenleme: 01-04-2021, 04:59 PM, Düzenleyen: Unique.