You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Yeni Başlayanlar İçin Açıklanan Wild Rift Sıralamaları

Yeni Başlayanlar İçin Açıklanan Wild Rift Sıralamaları

Süper Moderatör
Yeni Başlayanlar İçin Açıklanan Wild Rift Sıralamaları
[Resim: 9b3a8aa3-ca89-4cdd-92ab-64b5f8d6211a.jpeg]

•Dereceli sistem, Wild Rift'te rekabetçi yönünüzü göstermenin iyi bir yoludur.

•Demirden Elmasa, oyuncuların puan kazanması ve daha yüksek rütbelere yükselmesi gerekirken, yukarıdaki DIamond Zafer Puanı sistemine sahip olacak. Oyuncular, oyunu uzun süre oynamayı bırakırlarsa Zafer Puanlarını kaybedecekler.

•İşte Dereceli Sistemin nasıl çalıştığı ve oyuncuları merdivende daha yükseğe tırmanırken bekleyen ödüller.


Wild Rift'teki Dereceli Mod, oyundaki becerilerinizi kanıtlamanın mükemmel bir yoludur. Doğal olarak, en iyi oyuncular en üst sıralarda yer alır. Bu oyun modu, yüksek riskli ancak büyük ödüllü rekabetçi oyunlar arayanlar için mükemmeldir. Ancak Dereceli Sistem nasıl çalışır?

Geçici Dönem

Yeni bir dereceli sezonun başlangıcında, oyuncular ilk sıralarını belirleyen geçici bir döneme girecekler. Bu süre zarfında oyuncular galibiyet başına iki puan kazanacak ve mağlup edilirlerse herhangi bir puan kaybetmeyecekler. Bu geçici süre on oyun sürecek.

Wild Rift Kademeleri

League of Legends PC oynayan oyuncular, oyundaki kademe kademelerine aşinadır. Oyunda, sıralanmamış ve geçici olanlar dışında toplam 10 aşama vardır. Her katmanın kendi bölümleri vardır. Yeterince layık olduğunuzu kanıtlayın ve daha yüksek bir seviyeye terfi edin.
[Resim: 5eaee192-6c0f-47dd-86b1-14053dd33b01.jpeg]
Demir'den Elmas'a kadar her kademe dört bölüme ayrılmıştır. Klasman ilerlemesi, kazanan maçlardan kazanılan puanlara göre belirlenir. Kaybı telafi etmek için yeterli Dereceli Kuvvet olmadığı sürece bir oyunu kaybederseniz bir işaret kaybedersiniz.
[Resim: 80e5a347-7867-4f5e-a15e-92bdd9f70b76.jpeg]
Cesaret, maç oynayarak oluşturulur. Bir oyunda ne kadar çok başarınız olursa, o kadar fazla metanet kazanırsınız.
[Resim: be8ebdb0-77db-4404-97a1-4f7e2128fbb1.jpeg]
Eğer metanetinizi bir şekilde doldurursanız, bir sonraki galibiyet bir yerine iki puan verir, ardından metanetiniz miktarın yarısı kadar azalır.

Sıra Yükseltme ve Düşüş

Bölümünüzde maksimum puana ulaşırsanız, terfi serisine girersiniz. Bu, bir sonraki aşamaya geçip geçmeyeceğinizi belirleyecektir.
  • Demir - Bronz oyuncuların terfi etmek için iki galibiyete ve seride başarısız olmak için üç mağlubiyete ihtiyacı olacak.

  • Gümüş - Elmas oyuncuların terfi etmek için üç galibiyete ve seride başarısız olmak için üç mağlubiyete ihtiyacı olacak.
Demir ve Bronz oyuncular herhangi bir puan kaybetmeyecek ve serilerinde başarısız olduklarında daha düşük bir seviyeye düşmeyecekler.

Zafer Puanı nasıl kazanılır?

Master kademesine veya daha üstüne ulaştığınızda, artık herhangi bir bölüm olmayacak. Bunun yerine sıralamalarınız, sahip olduğunuz Zafer Puanına (VP) göre belirlenecektir.

VP, maçlar kazanarak kazanılır. Her maçta elde edilen VP miktarı, beceri eşleşmelerine göre değişir, daha yüksek VP oyuncularıyla eşleşir ve kazanırsanız, daha fazla VP kazanırsınız. Kaç tane VP alabileceğinize dair bir sınır yoktur. Ancak oyuncular, sezonun sonuna kadar kimin en çok VP'ye sahip olduğu konusunda yarışacak.

Zafer Puanı düşüşü nedir?

Oyuncular Wild Rift oynamayı uzun süre bıraktıysa, VP'leri bozulmaya başlar. Oyuncular oyun oynayarak 10 puana kadar puan biriktirebilirler. Oyuncu oturum açmaz ve maç oynamazsa günde bir puan düşülecektir. 10 puan düşüldükten sonra, oyuncu VP'yi kaybetmeye başlayacak ve daha düşük seviyelere düşecektir.

Dereceli Ödüller

Gold ve daha yüksek seviyeye ulaşan oyuncular bir Şanlı skin kazanacak. Görünümler her sezonda değişir. Bu sezon için Şanlı Tryndamere, oyuncular tarafından Gold ve üzeri seviyelere ulaşıldığında elde edilebilir.
[Resim: a11ba483-e60b-4be5-9279-926767603085.jpeg]
Ücretsiz görünümün yanı sıra, oyunculara sezonda elde ettikleri en yüksek sıralamaları sergilemek için afişler de verilecek. Pankartların tasarımı her sezon değişeceğinden oyuncular her dereceli sezon için yeni pankartlar almayı dört gözle bekleyebilirler.

Wild Rift hala beta aşamasında olduğu için, Dereceli Sistem zaman zaman geliştiriliyor. Geliştiriciler, 2. sezon başlamadan bir süre önce yasaklama sistemini ve rol seçim kuyruğunu ekleyeceklerini belirtti.

Bu arada, özel Glorious Tryndamere kostümü alma fırsatını kaçırmayın, çünkü bu kostüm Sezon 1 biter bitmez geri dönmeyebilir.
[Resim: 972a4992-7c4a-4212-9105-f2416e95c606.gif]